Kullanıcı Adı: Şifre:

Gönderen Konu: TSC T-Shirt Tanıtım Çalışması  (Okunma sayısı 22127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı canki

• 900 °C
  • Puanı: +3/-0
TSC T-Shirt Tanıtım Çalışması
« : 16.02.2007 03:06:03 »
Aşağıda ise fuar amaçlı bir t-shirt promosyon çalışması yapmaya çalışacagız

eğer organize bir şekilde buluşma ile fuara katılıcaksak ben şu şekilde bir öneri sunuyorum; tabi öncelikli olarak selim beyin onayıyla ve uygulamak isteyen arkadaşların takdiriyle fuar organizasyonuna site tanıtımını yapan güzel bir sloganla desteklenen baskılı tşirtlerden giymek suretiyle katılabiliriz.2005 yılında kulüp olarak yaptığımız bu uygulama ile çok etkili bir tanıtım yapmış olup çok olumlu tepkiler almıştık.baskılı tşirtlerimiz üzerine kulüp yaka kartlarımızla güzel bir bütünlük sağlamıştık..bence sitenin sektöre tanıtımı açısından son derece güzel bir çalışma olur..sonuçta site olarak herhangi bir kuruma bağlı olmadığımız için sıkıntı yaratmıyacağı düşüncesindeyim..bu konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum..eğer olumsuz düşünceler gelirse ben yine smk aşkına kulüp tşirtümle fuara katılırım. 8)

NOT:
Fuar Buluşması için ayrıca bu konuyu takip edebilirsiniz:
http://www.turkseramik.com/index.php?topic=452.0
« Son Düzenleme: 27.02.2007 22:22:42 Gönderen: Selim »
Seramik Mühendisi

Türk Seramik Sitesi - Turkish Ceramics Web Club

« : 16.02.2007 03:06:03 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • Puanı: +6/-0
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #1 : 16.02.2007 14:53:46 »
bence hoş bi iştirak olur ama bunların basımı ve üyelere ulaşımı konusunda sıkıntı yaşayabiliriz kimin gelip gelmeyeceği daha kesin değil veya bu basım işlemini kim üstlenir ??? dağıtımını nasıl yaparız bunlar soru işareti ile dolu .haa olursa  ilk kampanyaya destekçilerinizden biri ben  olacağım

« Yanıtla #1 : 16.02.2007 14:53:46 »

Çevrimdışı ametist

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
« Yanıtla #2 : 16.02.2007 16:35:07 »
tşirt fikri bence çok güzel,hem birbirimizide tanıyabiliriz böylece ;)
uçamam uçsamda sana varamam ,varsamda yüreğine dokunamam...

« Yanıtla #2 : 16.02.2007 16:35:07 »

Çevrimdışı canki

• 900 °C
« Yanıtla #3 : 16.02.2007 18:42:15 »
bence hoş bi iştirak olur ama bunların basımı ve üyelere ulaşımı konusunda sıkıntı yaşayabiliriz kimin gelip gelmeyeceği daha kesin değil veya bu basım işlemini kim üstlenir ??? dağıtımını nasıl yaparız bunlar soru işareti ile dolu .haa olursa  ilk kampanyaya destekçilerinizden biri ben  olacağım
şuan afyonda veya memleketimde olsam bu basım ve dağıtım işini üstlenebilirdim aslında.ama çorumdayım bu şehri çok iyi tanımıyorum sıkıntı olabilir benim için..ama aslında çokda zor işler değil..hatta tşirt tasarımı konusunda bi yarışma bile düzenleyebiliriz..:) ayrıca bayanlar tşirt çok salaş durur derlerse beyaz bir bady üzerine baskıda fena durmuyor hani..;)
Seramik Mühendisi

« Yanıtla #3 : 16.02.2007 18:42:15 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #4 : 16.02.2007 20:05:53 »
şuan afyonda veya memleketimde olsam bu basım ve dağıtım işini üstlenebilirdim aslında.ama çorumdayım bu şehri çok iyi tanımıyorum sıkıntı olabilir benim için..ama aslında çokda zor işler değil..hatta tşirt tasarımı konusunda bi yarışma bile düzenleyebiliriz..:) ayrıca bayanlar tşirt çok salaş durur derlerse beyaz bir bady üzerine baskıda fena durmuyor hani..;)
can bunu yaptırmak çok basit elbette baskıya vereceksin olay bitecek ama hadi ben bunu afyonda yaptırdım diyelim hemen hemen her ilden üyemiz var herkes nasıl bunun la uğraşacak aslında benim demek istediğim şey çok güzel bir fikir ama bunu organizasyonu zorlu olabilir kanaatindeyim özellikle de dağıtımı konusunda zorluk çekebileceğimizi düşünüyorum senin tam olarak kafanda bi plan var sa paylaş bizimle nerede baskı yapılır ? nasıl dağıtım olabilir ?bizimde yapabilecfeğimiz bi şey olursa hemen devreye girelim

« Yanıtla #4 : 16.02.2007 20:05:53 »

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
« Yanıtla #5 : 16.02.2007 20:29:21 »
eğer organize bir şekilde buluşma ile fuara katılıcaksak ben şu şekilde bir öneri sunuyorum; tabi öncelikli olarak selim beyin onayıyla ve uygulamak isteyen arkadaşların takdiriyle fuar organizasyonuna site tanıtımını yapan güzel bir sloganla desteklenen baskılı tşirtlerden giymek suretiyle katılabiliriz.2005 yılında kulüp olarak yaptığımız bu uygulama ile çok etkili bir tanıtım yapmış olup çok olumlu tepkiler almıştık.baskılı tşirtlerimiz üzerine kulüp yaka kartlarımızla güzel bir bütünlük sağlamıştık..bence sitenin sektöre tanıtımı açısından son derece güzel bir çalışma olur..sonuçta site olarak herhangi bir kuruma bağlı olmadığımız için sıkıntı yaratmıyacağı düşüncesindeyim..bu konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum..eğer olumsuz düşünceler gelirse ben yine smk aşkına kulüp tşirtümle fuara katılırım. 8)

Can güzel bir fikir bu, aslında burada bu işleri yaptırtabileceğim bir yerde mevcut malum Bursa tekstil şehri :) Ancak şöyle bir sıkıntı var siz klüp olarak belli bir para toplayabilme imkanınzı ve organize olmanız kolay olabilir. Benimde dileğim bir yerde para toplanması ve üretime geçilmesi ancak sanal bir ortamda olduğumuz için nedense halen bu güveni veremedik sanırım. Ben bu konuda arkadaşlardan daha fazla güvenmelerini ve inanmalarını rica ediyorum. T-shirt bu aktivite için çok uygun bir tanıtım aracı böyle bir fuarda. Üzrine logo , bir slogan yada bir tasarım eklenebilir. Çok kaliteli olmamak kaydıyla karşılanabilir ancak üretildikten sonra elde kalmaması gerek :) Bu yüzden birinin bu konuyu organize etmesini rica edebilirim. Logo tasarım ve grafik dizayn konusunda ben yardımcı olabilirm. Tabi üretilecek t-shirt sayısı ne kadar fazla olursa okadar ucuza gelecektir. 10 t-shirt basıp tanesi 25liraya herkes almaya bilir. Aynı zamanda Can yazmadan önce TSC seramik kupaları (mug) destek/hediye/aktivite amaçlı üretilecekti...

ancak şu an masterımı dondurma kararı ile askere gitme durumlarınla uğrasıyorum . Bu konuda geri kalmak istemem ancak Nisanda askere alınırsam belki de buluşmaya bile çok istememe rağmen gelemeyebillirim.İşte bu yüzden bu sorumluga bu sefer girmek istemiyorum.

Bu konuyu askerlik durumum kesinleşmeden yazmak istememiştim ama durum böyle arkadaşlar.
« Son Düzenleme: 16.02.2007 20:47:48 Gönderen: Selim »

« Yanıtla #5 : 16.02.2007 20:29:21 »

Çevrimdışı canki

• 900 °C
« Yanıtla #6 : 16.02.2007 22:54:16 »
biz o zaman şöyle yapmıştık;tasarımı hazırlanan logo slogan vs neyse anlaştığımız baskıcıya bir cd ile bunları bırakmıştık.tşirtin tasarımı hakkında baskıcı arkadaşa bilgi verdikten sonra fiyat konusunda anlaştık.sonra üyelerden kendi kalite ve zevkine göre beyaz tek renk olmak şartı ile aldıkları tşirtlerle beraber adresini verdiğimiz baskıcıya ulaşmalarını söylemiştik.yane aslında bize pekde iş yükü binmemiş ve herşey şeffaf olarak hazırlanmıştı.ve hepimiz aynı çevre içerisinde bulunduğumuzdan pekde sıkıntı çekmemiştik.ama şimdi burda selim ve enginin söylediği bazı sıkıntılar var..ama bunlarıda bazı yönlerden aşabiliriz.şöyleki aslında bu tşirt baskı olayında sayıya göre fiyat çokda farketmiyor.(tabikide yaptırcağımız rakamlar çok çok fazla olsa farkeder ama 20 ile 50 arası pekde oynamaz rakam)..organizasyonu yapıcak arkadaşın zevkine güvenerek çok kalitesiz olmamak şartıyla belli bir miktar tşirt sayısı belirlenmeli.yapılan baskıdan sonra kargo yoluyla dağıtımı sağlanmalı.tabi öncelikle bu işi organize edicek arkadaşın biraz boş vakti olması gerekiyor.ve emeğinin karşılığı olarakta tşirt başı 1-2 lira gibi neyse bir geliri olması gerekiyor..yane hala okumakta olan bir arkadaş için çok eğlenceli bir uğraş bence öğrenci olsaydım bu organizasyona talip olabilirdim ama şimdi zor :(
selimin söylediği gibi güven unsuru son derece önemli..arkadaşların bu konuda son derece pozitif düşünmesi gerekiyor..talip olan arkadaşlar olursa bi fiyat araştırması yaparak buraya kargo hariç bir rakam belirtmelerini istiyorum.sonrasında hesap numarası üzerinden para yatırılarak örneğin: hesaba can çelik olarak para yatırdım Medium beden ..... adrese alıcı öder şekilde kargo ile gönderilmesini istiyorum..gibi bir iletişimle tşirt sahibine ulaşır düşüncesindeyim.sonuçta  burada en önemli unsur zaman faktörü ve şuan fazlasıyla zamanımız var gibi gözüküyor.sizce?
Seramik Mühendisi

« Yanıtla #6 : 16.02.2007 22:54:16 »

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
« Yanıtla #7 : 16.02.2007 23:38:04 »
Yularıda anlattıgım celp durumum belli olsun ozman sizler için ben yaparım arkadaşlar şu an takdir edersiniz ki birşey diyemiyorum . Can bu konuda tebrik ederim seni gerçekten yaratıcı çözümler üretiyiorsun. İş hayatındada faydalı olduguna eminim, teşekkur ederim inşallah görüşürüz kısa sürede tanışırız.
« Son Düzenleme: 16.02.2007 23:52:02 Gönderen: Selim »

« Yanıtla #7 : 16.02.2007 23:38:04 »

Çevrimdışı canki

• 900 °C
« Yanıtla #8 : 17.02.2007 01:05:28 »
Yularıda anlattıgım celp durumum belli olsun ozman sizler için ben yaparım arkadaşlar şu an takdir edersiniz ki birşey diyemiyorum . Can bu konuda tebrik ederim seni gerçekten yaratıcı çözümler üretiyiorsun. İş hayatındada faydalı olduguna eminim, teşekkur ederim inşallah görüşürüz kısa sürede tanışırız.
asıl ben teşekkür ederim..sayenizde bu kadar insan bir araya geldik bişeyler paylaşıyor yapmaya çalışıyoruz.en başındada söylediğim gibi bu platformla gerçekten ihtiyaç olan bir şeyi yaptınız ve büyük bir eksiği kapattınız.benimde bu yolda elimden geldiğince destekçiniz olacağımdan şüpheniz olmasın..askerlik olayına gelince ne dersiniz belkide çoruma çıkar :) en yakın zamanda görüşmek tanışmak dileğiyle..
Seramik Mühendisi

« Yanıtla #8 : 17.02.2007 01:05:28 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #9 : 17.02.2007 02:51:03 »
çözüm güzel can mantıklı ben de bu işi üstlenebilirim hemde herhangi bir ücret talep etmeden :Dben ufaktan bir araştıurmalara başlayayım bide buluşmaya katılacak olanların kaba bir şekilde listesini   yada bu fikre iştirak edecekleri 3 aşağı beş yukarı hazırlasak kaba taslak bir rakam elde etmiş oluruz can senin de önereceğin baskı için afyonda mekanlar var ise onlarada bir uğrayayım

« Yanıtla #9 : 17.02.2007 02:51:03 »

Çevrimdışı canki

• 900 °C
« Yanıtla #10 : 17.02.2007 11:08:36 »
ilgin için teşekkürler engin..bu arada organizasyona katılamayacak olupta tşirt edinmek isteyen arkadaşlarıda unutmayalım bence..
baskı için yer olarak ismini hatırlıyamadım ama tarif ediyorum ; biyer fast food'un yeni yerini biliyosun umarım onun önünden kaldırımdan gelip halilaga restoranın oraya döndüğün köşedeki dükkan..yane o yolun grand özer köşesinde...tşirt içinde uzun çarşının yukarı tarafındaki belediye çarşısısn içindeki yaprak tekstile bakmanı tavsiye ederim..kolay gelsin.
Seramik Mühendisi

« Yanıtla #10 : 17.02.2007 11:08:36 »

Çevrimdışı rapunzel

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
« Yanıtla #11 : 17.02.2007 11:19:41 »
süper bir fikir arkadaşlar bende destekliyorum yapabileceğim birşey varsa  bende yardımcı olmak isterim.ben istanbuldayım  t-shirt baskı  fiyatını öğrenebilirim  gerçi burda herşey pahalı ama genede bi fikrimiz olur :)

« Yanıtla #11 : 17.02.2007 11:19:41 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #12 : 18.02.2007 20:05:45 »
arkadaşlar ben bi kaç fiyat aldım  sizlere sunayım:
* tek renk transfer baskı kalıp:75 ytl +tshirt basına baskı 1 ytl yani 50 tane bastırdıkmı diyelim 75+(50*1)=125 ytl tshirt fiyatları ortalama 2,5 3 ytl tabii kalite kalite değişiyo
*a-4 diye tabir edilen bir yöntem var tshirt başı 8 ytl +tshirt parası yıkamaya dayanıklı
*yıkamaya dayanmayan beyaz tshirt üzerine baskı 3 ytl + tshirt parası
afyondaki piyasa böyle arkadaşlar
yorumlarınızı bekliyorum

« Yanıtla #12 : 18.02.2007 20:05:45 »

Çevrimdışı canki

• 900 °C
« Yanıtla #13 : 18.02.2007 20:57:41 »
evet engin 2.seçenek bence makul gözüküyor.yani kargo parası filanda dahil edersek 15 ytl ye filan gelir bir tşirt.ben talibim.
Seramik Mühendisi

« Yanıtla #13 : 18.02.2007 20:57:41 »

Çevrimdışı ogetay

• 500 °C
  • **
  • Puanı: +4/-0
« Yanıtla #14 : 18.02.2007 21:04:47 »
iyi düşünmüşsün Can, tebrikler.
boş seramik boş, para yok pul yok ee o zaman niye yaptık bu mesleği? o da sır olsa gerek :)

« Yanıtla #14 : 18.02.2007 21:04:47 »