Kullanıcı Adı: Şifre:

Üye
İstatistikler
  • Toplam İleti: 9450
  • Toplam Konu: 1879
  • Bugün Online: 25
  • En Çok Online: 1235
  • (20.01.2020 20:07:34)
Çevrimiçi Üyeler
Kullanıcılar: 0
Misafirler: 14
Toplam: 14

Seramik Dergisi

14. Yaşında

Türk Seramik Sitesi
14. yaşında
1 Mayıs 2006

Son Konular

Gönderen Konu: ev ve sanayi elektriği ile çalışan fırınların farkları neler?  (Okunma sayısı 2633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sartor

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
-aynı büyüklükteki ve aynı ısıdaki, kısacası aynı olabilecek özellikleri aynı olan, ev tipi ile sanayi tipi fırının arasında satışta fiyat farkı oluyor mu?
-kullanım sırasındaki maliyetleri nasıldır,sanayi elektriği daha mı ucuz oluyor?bunun ısı yalıtımıyla ne kadar ilgisi var,kötü bi ısı yalıtımı olan sanayi tipi fırın ev tipinden daha pahalı olabilir mi?bilen varsa örnek verebilir misiniz; hangi ölçülerdeki hangi tip fırın bir seferde ne kadarlık elektrik harcıyor?akıllı sayaç kullanıyorsanız onu belirterek söyler misiniz?
-ev tipi fırınlar en fazla büyüklüğü ne olabilir?50*50*50 den büyük olmaz diye duydum ama sitede birkaç yerde, daha büyük ölçülerle evtipi fırınını tanıtanlar var.
bunun dışında ne tür; fark / avantaj / dezavantaj var bilen varsa söyleyebilir mi acaba?
처싱달

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

Çevrimdışı bernadduman

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
    • Bernaduman
Monofaz fırın kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşırlarsa ben de çok memnun olurum. Bugune kadar fırın kiralayarak seramiklerimi pişirdim artik , bu durum bana çok fazla sıkıntı vermeye başladıgından bir fırın arayışına girdim. Atolyemde evin alt katında oldugundan monofaz olmaz çok önemli. Özmak (mars) , Refsan dan teklif istedim, hobiyle de görüşmelerim devam ediyor.

Bu konuda beni kendi deneyemlerinizle aydınlatırsanız çok memnun olurum, nerden almıştınız, satış sonrası hizmetlerinden memnun musunuz? Yasadıgınız olumlu veya olumsuz detayları paylaşırsanız çoook çookkk mutlu olurum:)