Kullanıcı Adı: Şifre:

Üye
İstatistikler
  • Toplam İleti: 9450
  • Toplam Konu: 1879
  • Bugün Online: 22
  • En Çok Online: 1235
  • (20.01.2020 20:07:34)
Çevrimiçi Üyeler
Kullanıcılar: 0
Misafirler: 16
Toplam: 16

Seramik Dergisi

14. Yaşında

Türk Seramik Sitesi
14. yaşında
1 Mayıs 2006

Son Konular

Gönderen Konu: Fırın temini ve ulaşım imkanları konusunda sorularım var...  (Okunma sayısı 3648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sartor

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
Ben yeni üye oldum ama fırın alım - satım ve yapımıyla ilgili hemen hemen tüm konuları okudum.
Çok faydalı bilgilerde edindim fakat gerçekten fırından anlamayan birisi olarak bu tarz fabrika veya atölyelere çok uzak bir şehirde yaşadığım için, her merak ettiğim yeri gezip görme imkanım da olmadığından bu bilgilerin herhangi biri işimi görmekte yararlı olmadı.
Benim aradığım ev tipi ama en az 30 cm çapında bir tabağın pişebileceği büyüklükte, önden kapaklı,pişme sırasında ısı aşamalarını kendi ayarlayabilen bir fırın.
Burdaki bilgileri okuyunca ikinci el satın almak yada hazır fırın almaktansa yaptırmanın daha uygun olacağnı düşündüm, ulaşım maliyetinin 500tl yi bulabileceğini okudum biyerde.bunu da hesaba katarsak 3000tl yi geçmeyen bir fırın yaptırmam mümkün mü acaba?
Ben Mersin/Anamur'a yaşıyorum.Mersin'e bile 5 saat mesafede bir ilçe.
Yani bunu okuyan Akdeniz bölgesi yakınlarında, fırın yapımı/satımı ile ilgili birileri varsa bana yardımcı olabilirler mi?
처싱달

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

Çevrimdışı omerbuner

• 25 °C
  • *
Akıllı sayacınız varmı?

Çevrimdışı sartor

• 25 °C
  • *
Hayır yok.bahdettiğiniz şey belli saatlerde elektirik kullanımını indirimli,belli saatlerde pahalı olması değil mi?
처싱달

Çevrimdışı omerbuner

• 25 °C
  • *
Evet isterseniz bir fırın var ama 30 cm değil, 22 cm. Oldukça da hesaplı...

Çevrimdışı sartor

• 25 °C
  • *
Mailde bahsettiğiniz kişiyi arasam yaptıramazmıyım peki?çünkü ben esasında 30cm den de büyük istiyorum.pahalı geldiği için küçük alıcaktım.
처싱달

Çevrimdışı omerbuner

• 25 °C
  • *
Bilmiyorum..

Çevrimdışı Sarman_Art

• 25 °C
  • *
http://www.turkseramik.com/index.php?topic=2766.0

umarım faydalı olur..

maalesef fırın fiyatları çok yüksek belki bu link yardımcı olur.

Çevrimdışı sartor

• 25 °C
  • *
Siz de fırın almayı düşünüyordunuz galiba, araştırıyor musunuz hala? Ankarada olmak en azından ulaşım açısından daha iyi:) özmak ve refsan fırın alanında duyulmuş iki marka,alanlar hiç pişman olmadık diyorlar.ama çok pahalılar, hem sağlam hem de uygun fiyata fırın bulmak da mümkündür heralde, bakalım belki buluruz:)
Ankara'da refsanın bayisi var, orda daha çok makinaları satıyoruz dediler.oraya da bakmak isterseniz refsanın sitesinde adresi olacaktı.
처싱달