Kullanıcı Adı: Şifre:

Üye
  • Toplam Üye: 5262
  • Son üye: Sanubar
İstatistikler
  • Toplam İleti: 9451
  • Toplam Konu: 1880
  • Bugün Online: 25
  • En Çok Online: 1235
  • (20.01.2020 20:07:34)
Çevrimiçi Üyeler
Kullanıcılar: 0
Misafirler: 11
Toplam: 11

Seramik Dergisi

14. Yaşında

Türk Seramik Sitesi
14. yaşında
1 Mayıs 2006

Son Konular

Gönderen Konu: Devren Satılık Seramik Atölyesi (veya Malzemeleri)  (Okunma sayısı 9101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzaklar

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0

Muğla - Dalyan merkezde yaklaşık 50 m'2 devren satılık seramik atölyesi ...
Atölyenin devri dışında , atölye malzemeleri bir bütün olarak da satılabilir.

Fırın markası : Refsan RS200
* 8 ay önce alındı .
* 5 sefer yakıldı.

Torna markası : Whisper
* Hemen hemen hiç kullanılmadı .

Diğer malzemeler :
- Sır tabancası
- Sırlar
- Boyalar
- Mermer tezgah
- Seramik hamuru
- ve bilimum diğer küçük atölye malzemesi

İletişim :
Tel : 0 532 645 90 02

Resimler :

« Son Düzenleme: 24.03.2011 12:49:34 Gönderen: uzaklar »

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

Çevrimdışı karayağız

• 500 °C
  • **
  • ADALIZADE
Ynt: Devren Satılık Seramik Atölyesi (veya Malzemeleri)
« Yanıtla #1 : 28.01.2011 23:55:58 »
satılık ilanınıza üzüldüm gerçekten dalyandasınız sanırım.. fırınınız yeniymiş gördüğüm kadarıyla.. fırının ölçüleri ve kullandığı elektrik tipi nedir??  ve elinizde ne kadar - hangi tür çamur ve sır var?? ve satma sebebiniz nedir..dalyan çok popüler bir yer bildiğim kadarıyla..
çok yorgunum ,ama mutluyum. türkiyenin her ilinde, avrupanın her ülkesinde ,dünyanın her kıtasında benim emeğim, alın terim ,parmak izlerim var..hem mesleğimle hem kendimle gurur duyuyorum..bu beygir yüreğim çırpındığı sürece bu böyle devam edecek

Çevrimdışı uzaklar

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #2 : 29.01.2011 15:19:58 »
Merhaba.

Elimde 8 -10 çuval kadar çamur var. Ancak ne tip bir çamur olduğunu bilemiyorum. Sırların da öyle... Evet , dediğiniz gibi Dalyan son derece popüler , yabancılarca da tanınan bir yer. Seramikçi bir arkadaşımla burada bir atölye kurduk ancak daha atölyeyi faaliyete sokamadan aramızdaki kimi anlaşmazlıklar sonucunda işe bir son vermeye karar verdik.  Atölye ve malzemeler benim üzerime. Ancak ben bu işten anlamıyorum. İhtisasım daha çok takı ve tekstil ürünleri üzerine. O nedenle asıl niyetim atölyeyi olduğu gibi devretmek ancak bu olmasa da , malzemeleri bir bütün olarak verebilirim. Hatta bir araba ile takas dahi olabilir .

Fırının özellikleri şu şekilde :

İç Ebatlar : (En * Derinlik * Yükseklik ) 45 x 60 x 70 CM / 200 DM³
Çalışma Sıcaklığı : 25 ºC – 1200 ºC
Voltaj : 220 Volt ya da 380 Volt
Renk : Siyah, krem, mavi, turuncu, füme, yeşil
(Elektrostatik toz boya teknolojisi kullanılmaktadır.)
İç İzolasyon : 1430 ºC dayanımlı Avrupa JM 26 Tuğla + 1260 ºC dayanımlı Bord + kaya yünü
Rezistans : Kanthal A1
Programlayıcı : Programlanabilir dijital gösterge
Termokupul : NiCr-Ni (K-tipi)

Diğer Bilgiler

40*50 cm. standart raf alabilme özelliği.
79 cm. gelen dış ölçü sayesinde normal ev kapılarından geçebilme
Fırın yıldız- üçgen veya iki set devresi olarak çalışmaktadır. Fırının 1. devresi 200 – 300 ºC dir. 1. devrede yarım güç, 2. devrede tam güç harcar. ( Bir yakımda 10 YTL. enerji sarfiyatı)
Doluluk oranına göre 7-10 saatte 1200 ºC ulaşmaktadır.
1400 ºC dayanımlı rezistans tutucu seramik boru.
Fırın içerisinde tamamen homojen isi dağılımı.
Serbest soğutma sistemi.

« Son Düzenleme: 29.01.2011 16:46:45 Gönderen: uzaklar »

« Yanıtla #2 : 29.01.2011 15:19:58 »

Çevrimdışı karayağız

• 500 °C
  • **
  • ADALIZADE
« Yanıtla #3 : 29.01.2011 21:34:19 »
dalyana gelmiştim birkaç kere.. bizim birader ortacada oturuyor orda oto tamircisi.. talep ettiğiniz fiyatı tamamlayabilirim inşallah.. bir kaç arkadaşada haber verdim ilanınız hakkında.. atölyenin yeri işlekmi peki?? bildiğim kadarıyla dalyana kaliteli turistler geliyor... yani sağlam ve güvenilir bir seramikçiyle, dükkanın yeri işlekse eğer o talep ettiğiniz fiyatın 10 katına kadar kazandırır bir sezonda.. eğer acil ihtiyacınız yoksa biraz daha düşünün derim..
çok yorgunum ,ama mutluyum. türkiyenin her ilinde, avrupanın her ülkesinde ,dünyanın her kıtasında benim emeğim, alın terim ,parmak izlerim var..hem mesleğimle hem kendimle gurur duyuyorum..bu beygir yüreğim çırpındığı sürece bu böyle devam edecek

Çevrimdışı uzaklar

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #4 : 29.01.2011 22:19:55 »
 Sayın Karayağız ;

İlginize teşekkür ederim . Evet dediğiniz üzere Dalyan iyi turist çeken bir yer. Dükkan'ın yeri ise Dalyan'ın girişinde. Yani Dalyan'a her gelenin görebileceği kadar merkezi , işlek bir yerde . Biz de bu işin son derece kârlı olduğunu hesapladık . Ama işte bazen buna rağmen kişisel ilişkilerdeki handikaplar mevcut fırsatları değerlendirememeye yol açabiliyor. Sonuçta Dalyan'dan da taşınmış bulunmaktayız.

Benim bu noktada derdim , dükkanın ve seramik malzemelerinin alınmasından , kurulmasına kadar harcadığım paranın, çok daha azını olsa dahi, bir kısmını kurtarabilmek. Dilerim bahsettiğiniz paraları kazanmak size nasip olur. Sizin de belirttiğiniz gibi , iyi para kazanmak için hiçbir engel yok .

Bu arada şunu da belirtmek isterim ; internete erişimimde şu aralar biraz sıkıntım var. Bana telefonumdan ulaşırsanız çok daha kolay ve hızlı yardımcı olabilirim .

« Yanıtla #4 : 29.01.2011 22:19:55 »

Çevrimdışı toprakana

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #5 : 17.04.2015 16:14:13 »
MERHABALAR, ATÖLYE MALZEMELERİ SATILDIMI ACABA?