Kullanıcı Adı: Şifre:

Üye
İstatistikler
  • Toplam İleti: 9450
  • Toplam Konu: 1879
  • Bugün Online: 22
  • En Çok Online: 1235
  • (20.01.2020 20:07:34)
Çevrimiçi Üyeler
Kullanıcılar: 0
Misafirler: 15
Toplam: 15

Seramik Dergisi

14. Yaşında

Türk Seramik Sitesi
14. yaşında
1 Mayıs 2006

Son Konular

Gönderen Konu: makale takibi  (Okunma sayısı 3655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariposa

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
makale takibi
« : 20.10.2008 23:40:29 »
Merhaba. Seramikle ilgili yapılan bilimsel çalışmaların yayınlanmış makalelerini takip edebileceğimiz Science Direkt benzeri, ancak ücretli üyelik gerektirmeyen bir site varmı acaba? :nerd:
bU dAhiL büTüN geNellemeLeR yaNlıŞtıR.

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

makale takibi
« : 20.10.2008 23:40:29 »

Çevrimdışı Ali İmaretli

• Genel Moderatör
  • Puanı: +5/-0
  • Seramik Y. Müh.
Ynt: makale takibi
« Yanıtla #1 : 21.10.2008 00:08:49 »
ben daha hiç denk gelmedim bu tarz bir siteye. eğerki varsa süper olur.

Çevrimdışı mkoc

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #2 : 25.10.2008 11:14:57 »
makaleler maalesef hep üyelik isteyen ücretli sitelerde bulunmaktadır. nede olsa makaleler için belli bir çaba sarf ediyorlar ve karşılığını almak isterler dimi...

« Yanıtla #2 : 25.10.2008 11:14:57 »

Çevrimdışı ley_la

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #3 : 27.10.2008 19:14:49 »
Söz konusu bilgi paylaşımımı yoksa bunun altına saklanmış maddi kaygılarmı yani bu sanatı sevdirmekmi yoksa bu sanattan maddi bi kazanç sağlamak mı? tabiki herkes emeğinin karşılığını almalı ama herşeyde de karşılık beklemek ne kadar doğru veya başka şelerin arkasına saklanmak... keşke elimde imkanım olsada bi çok kişiye seramik adına yardım edebilsen.Umuyorum ki ilerde buda olur...:)

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
« Yanıtla #4 : 27.10.2008 19:16:21 »
makaleler maalesef hep üyelik isteyen ücretli sitelerde bulunmaktadır. nede olsa makaleler için belli bir çaba sarf ediyorlar ve karşılığını almak isterler dimi...

Evet sonuçta bu gibi siteler bir yayın destegi verdigi için üçret ile çalışmaktalar. Ücretsiz olarak (izin verildi ise) http://tez2.yok.gov.tr adresini deneyebilirsiniz.

Söz konusu bilgi paylaşımımı yoksa bunun altına saklanmış maddi kaygılarmı yani bu sanatı sevdirmekmi yoksa bu sanattan maddi bi kazanç sağlamak mı? tabiki herkes emeğinin karşılığını almalı ama herşeyde de karşılık beklemek ne kadar doğru veya başka şelerin arkasına saklanmak... keşke elimde imkanım olsada bi çok kişiye seramik adına yardım edebilsen.Umuyorum ki ilerde buda olur...:)

Bu bahsettiginiz kaygıyı bu site taşımasa da, şimdiye kadar hiç bir hayırlı arkadaş da maddi anlamda hatır sormamıştır. :) işte gönülden vermenin karşılıgı sömürülmek oldukça bu kafyla gittikçe iyilerde menfaat peşinde koşmaya sevk edileceklerdir. Böylece her yardımın peşinde bir maddi kaygı olması dogallaşacaktır. Siz bastıgınız kitabın, yaptıgınız projenin baskasınca kullnıolmasından haz almayabilirsiniz ancak keşke herkes iyi niyetli düşünse... MAalesef...

« Son Düzenleme: 27.10.2008 19:20:42 Gönderen: Selim »

« Yanıtla #4 : 27.10.2008 19:16:21 »

Çevrimdışı ley_la

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #5 : 27.10.2008 19:25:39 »
Selim bey öncelikle gerçekten çok teşekkür ederiz ki vakit ayırıp bole bi sitede emek harcıyosunuz.ZAten sizin gibi 5 6 kişi neyse işte olsa bu bole olmaz emin olun. Bugün bakıosunuz sanata sanatçıya saygı yok deniyor peki ama o sanatı sanatçıyı kaç kişi tanıyor neden??? Aslında osrulacak okadar çok soru var ki ama gelin görün ki onada bi mıhattab yok :D

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
« Yanıtla #6 : 27.10.2008 19:35:57 »
Selim bey öncelikle gerçekten çok teşekkür ederiz ki vakit ayırıp bole bi sitede emek harcıyosunuz.ZAten sizin gibi 5 6 kişi neyse işte olsa bu bole olmaz emin olun. Bugün bakıosunuz sanata sanatçıya saygı yok deniyor peki ama o sanatı sanatçıyı kaç kişi tanıyor neden??? Aslında osrulacak okadar çok soru var ki ama gelin görün ki onada bi mıhattab yok :D

Siz yine e bu sorular burada sorabilirsiniz. Muhakka sizlere destek olacak birleri vardır. Amacımız "seramik" kelimesini daha fazla kişiye duyurmak...

« Yanıtla #6 : 27.10.2008 19:35:57 »

Çevrimdışı mariposa

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #7 : 27.10.2008 22:31:25 »
Selim Bey verdiğiniz adres için çok teşekkür ederim. sayfayı inceledim, çok faydalı oldu.

Çevrimdışı diamondeyda

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #8 : 31.12.2008 13:59:09 »
Merhaba;
ben science direct kadar iyi ve kapsamlı  bir makale stesi daha duymadım. bazı üniversiteler anlaşnalı oluyor ve tüm öğrencilerine verdiği şifre ile bu steye giriş sağlanabiliyor.(Sakarya Üni gibi)yakın bir arkadaşınız varsa ondan rica edersiniz o sizinle paylaşabilir.yada acil bi durmsa bana konuyu verirsiniz ben sizin adınıza yardımcı olmaya çalışırım vakit bulabildiğim sürece.ama bunun yanında    http://digitalfire.com  ve http://ceramic-materials.com/cermat/oxide/index.html bu adreslerde makale olmasada tüm oksitlerin özellikleri ve anasayfadada aradığın bilgilere ulaşabilirsiniz. yada aradığınız bilgi yoksa mail atıyorsunuz onlar size konuyu araştırıp geri dönüş yapıyorlar.Umarım birilerinin işine yarar.

« Yanıtla #8 : 31.12.2008 13:59:09 »

Çevrimdışı mariposa

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #9 : 10.01.2009 18:14:53 »
Eda hanım, verdiğiniz adresleri inceledim. gerçekten çok işime yaradı, teşekkür ederim. iyi çalışmalar diliyorum.