Kullanıcı Adı: Şifre:

Gönderen Konu: seramik mühendislerine bir soru  (Okunma sayısı 6838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oktahedral

• 500 °C
  • **
  • Puanı: +0/-0
seramik mühendislerine bir soru
« : 05.07.2008 01:33:02 »
Yeni mezun olarak  iş başvurularında bulunuyorum. Ufak işletmelerde birkaç iş buldum fakat size danışmak istediğim işe ilk girdiğinizde nasıl bir konumda işe başladınız size hangi görevler verildi. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olmuş olacaksınız. Şimdiden teşekkürler.

Türk Seramik Sitesi - Turkish Ceramics Web Club

seramik mühendislerine bir soru
« : 05.07.2008 01:33:02 »

Çevrimdışı ÇİNİ

• 900 °C
Ynt: seramik mühendislerine bir soru
« Yanıtla #1 : 10.07.2008 17:36:46 »
Bana çalışma presiplerini anlattılar teknisyen görevi olarak 1 milyar teklif geldi Ama şu anda özel güvenlikte çalışıyorum 1.5 mil. para alıyorum yani bu işten soğudum.... Bırakıcam seramiği bys

« Yanıtla #1 : 10.07.2008 17:36:46 »

Çevrimdışı ÇİNİ

• 900 °C
« Yanıtla #2 : 10.07.2008 17:37:30 »
seramikte bize ekmek yok :(

« Yanıtla #2 : 10.07.2008 17:37:30 »

Çevrimdışı aytek64

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #3 : 15.07.2008 10:33:19 »
SERAMİK TE İLK İŞE BAŞLADIĞIMDA BÖLÜM USTALARINDAN BİLE EMİR ALIYORDUM AMA ŞİMDİDE İŞSİZİM

« Yanıtla #3 : 15.07.2008 10:33:19 »

Çevrimdışı aytek64

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #4 : 15.07.2008 10:37:31 »
SERAMİK İŞİ ASLINDA BİLGİN VARSA ÇOK RAHATSIN BENDEDE İŞ BİLGİSİ ÇOK İYİ AMA BUKEZDE İŞE GİREMİYORUM.ANLAYAMADIĞIM ŞEYDE BU AMA NASIL OLSA BİR GÜN İŞ BULACAĞIMA İNANIYORUM.ARKADAŞLAR SERAMİK MÜHENDİSİ OLARAK KENDİMİZİ KANITLAMADAN SAKIN PES ETMEYELİM.TÜM SERAMİK MÜHENDİSLERİNE BAŞARILAR DİLİYORUM

« Yanıtla #4 : 15.07.2008 10:37:31 »

Çevrimdışı ÇİNİ

• 900 °C
« Yanıtla #5 : 16.07.2008 20:33:15 »
Ben mühendis değilim MYO okuyorumö bitti bu sene meslek çıkışlıyım Çoçukluğumdan beri Kumlan oynarım Lise seramik meslek çıkışlıyım 15 yaşımdan beri araştırmalar yapıyrum biliyosunuz Türkçe seramik kitabı kaynak yok hiçde önerilmiyo En nefret ettiğim bişey Bu benim.....neyse okudukda ne oldu iş bulamıyoz askerlik kabıda gidicem 6 ay sonra

« Yanıtla #5 : 16.07.2008 20:33:15 »

Çevrimdışı ogetay

• 500 °C
  • **
  • Puanı: +4/-0
« Yanıtla #6 : 03.06.2009 16:37:06 »
hiç unutmam 7 temmuzda işe başlamıştım. ilk işe başladığımda maaşım 380 TL idi. asgari ücret o zaman 216 TL idi. vay be ne günlerdi.
boş seramik boş, para yok pul yok ee o zaman niye yaptık bu mesleği? o da sır olsa gerek :)

« Yanıtla #6 : 03.06.2009 16:37:06 »

Çevrimdışı Refik Bolsoy

• 900 °C
  • İşte öyle
« Yanıtla #7 : 11.06.2009 11:48:28 »
Arkadaşlar sektörümüzde işbulmak gerçekten büyük sorun fakat iş bulsanız bile bir başka büyük sorunla karşılaşacaksınız. İnanın ki bilginiz ne kadar büyük ve siz ne kadar dürüstseniz derdinizde o kadar büyük olacaktır.Gerçekten donanımlı insan ların yanında patronları bile ikinci adam konumuna düşer ki buna hiç bir türk patron katlanamaz.Yada işletmedeki kıdemli kişilerde aynı şekilde.Ne yazık ki bizde işletmeler hala yeterince profesyonel değil.Bu nedenle akıl değil duygular ön plana çıkıyor.Şahsen benim başıma defalarca geldi.Sakın ola ki bu ülkede statükoyu değiştirecek fikirler üretmeyin eğer birşeyleri kökünden sarsacak uçuk,çılgın fikirleriniz varsada yapabilirseniz başka ülkelere açılmaya çalışın.Türkiyenin bir türlü değişmeyen gerçeğivardır ki testiyi kıran doldurandan muteberdir.Politika üretmekte en kısır olanların siyasi lider,inançları perişan edenlerin tarikat şeyhi,sanatı beceremeyenlerin sanat eleştirmeniolduğu bir ülkede yaşadığınızı unutmayın.Allah hepinize sabır veya dışa açılma fırsatı versin.

« Yanıtla #7 : 11.06.2009 11:48:28 »

Çevrimdışı ONURR

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #8 : 05.10.2009 20:48:58 »
VAY BEE...

« Yanıtla #8 : 05.10.2009 20:48:58 »

Çevrimdışı turgaycanlılar

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #9 : 10.10.2009 19:38:41 »
YUKARIDAKİ  İFADELERİN HEPSİNE KATILMAMAK  MÜMKÜN DEĞİL DOĞRU İFADELER . UZUN YILLAR  DECOR--YER-DUVAR--VİTRİFİYE FABRİKALARINDA
 YERLİ VE YABANCI FABRİKALARDA İŞLETME VE  FABRİKA  MD OLARAK GÖREV YAPTIM. BİRBİRİNDEN  BİLGİ SAKLAMALR--DEDİKODU  --YILDIZINIZ PARLADIĞI VAKİT--SİZİ ZOR DURUMA DÜŞÜRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPANLAR -ARKADAŞ ZANNETTİĞİNİZ FAKAT SİZİN MEVKİNİZDE GÖZÜ  OLAN  SAHTE KİŞİLİĞİ BOZUK  TİPİTİPLER . SİNİR HASTALARI--ALKOLİKLER--ZAMPARALAR-  BİR SÜRÜ ANLATILMAYAÇAK DURUMLAR  SANKİ  ÖZELLİKLE BU MESLEĞİ SEÇMİŞLER. UZUN YILLAR BU SEKTÖRDE OLDUĞUMDAN DOLAYI ÇOK SAYGIN  AHLAKLI--DÜRÜST OLDUĞUNU SANDIĞINIZ KİŞİLERİN ÖYLE  OLMADIĞINI GÖRDÜM. İŞİ BİLMEYENLERİN BİLİYORMUŞ GİBİ YAPMALARI--MÜHENDİSİNE GÜVENMEYEN  DÜZ İŞÇİDEN BİLGİ ALMAYA ÇALIŞAN SÖZDE PATRONLAR--İŞ  VERENLER--BİRDE TEPEDEN İNME  TORPİLLİ  KİŞİLER-- BELLİ  KİŞİLERİN OLUŞTURDUĞU  KENDİLERİNE PRÖFÖSER--DANIŞMAN  DİYEN??? (YAŞLARI  55--60--65--70--80--85--)OLAN ZATLAR MEVCUT  ZAMAN  ZAMAN ONLARLA KARŞILAŞIYORUM KENDİ ARALARINDA BİRBİRLERİNE DİNAZOR DİYORLAR  .

« Son Düzenleme: 20.10.2009 20:10:01 Gönderen: aylin »

« Yanıtla #9 : 10.10.2009 19:38:41 »

Çevrimdışı hk

• 500 °C
  • **
« Yanıtla #10 : 14.10.2009 15:19:58 »
Arkadaşlar gerçekten de iş hayatı böyle. Yalnızca okul hayatını biliyorsunuz. Herkesin iyi niyetli olduğunu düşünüyorsunuz. Aslında gerçeklerin hiç de öyle olmadığını anlıyorsunuz.

Ben de ilk zamanlarda çok zorluklarla karşılaştım. Yüzüme gülüp arkamdan iş çevirmeye kalkanlar oldu, ki zaman zaman hala oluyor. Önemli olan kendi işini en iyi şekilde yapmaya çalışmak ve yeniyseniz işinizin inceliklerini öğrenmek. Zamanla herşeyin yoluna gireceğine inanıyorum. Yeni işe başlayan arkadaşlarıma da aynı şeyi söylüyorum.

Diğer sektörlerde de durumun aynı olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanın ve çıkarlarının olduğu bir ortamda mutlaka bu tür olaylar da yaşanacaktır.

« Yanıtla #10 : 14.10.2009 15:19:58 »

Çevrimdışı Cristobalite

• 1200 °C
  • Puanı: +10/-0
  • Seramik Mühendisi
« Yanıtla #11 : 15.10.2009 15:28:40 »
YUKARIDAKİ  İFADELERİN HEPSİNE KATILMAMAK  MÜMKÜN DEĞİL DOĞRU İFADELER . UZUN YILLAR  DECOR--YER-DUVAR--VİTRİFİYE FABRİKALARINDA
 YERLİ VE YABANCI FABRİKALARDA İŞLETME VE  FABRİKA  MD OLARAK GÖREV YAPTIM. BİRBİRİNDEN  BİLGİ SAKLAMALR--DEDİKODU  --YILDIZINIZ PARLADIĞI VAKİT--SİZİ ZOR DURUMA DÜŞÜRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPANLAR -ARKADAŞ ZANNETTİĞİNİZ FAKAT SİZİN MEVKİNİZDE GÖZÜ  OLAN  SAHTE KİŞİLİĞİ BOZUK  TİPİTİPLER . SİNİR HASTALARI--ALKOLİKLER--ZAMPARALAR-  BİR SÜRÜ ANLATILMAYAÇAK DURUMLAR  SANKİ  ÖZELLİKLE BU MESLEĞİ SEÇMİŞLER. UZUN YILLAR BU SEKTÖRDE OLDUĞUMDAN DOLAYI ÇOK SAYGIN  AHLAKLI--DÜRÜST OLDUĞUNU SANDIĞINIZ KİŞİLERİN ÖYLE  OLMADIĞINI GÖRDÜM. İŞİ BİLMEYENLERİN BİLİYORMUŞ GİBİ YAPMALARI--MÜHENDİSİNE GÜVENMEYEN  DÜZ İŞÇİDEN BİLGİ ALMAYA ÇALIŞAN SÖZDE PATRONLAR--İŞ  VERENLER--BİRDE TEPEDEN İNME  TORPİLLİ  KİŞİLER-- BELLİ  KİŞİLERİN OLUŞTURDUĞU  KENDİLERİNE PRÖFÖSER--DANIŞMAN  DİYEN??? (YAŞLARI  55--60--65--70--80--85--)OLAN ZATLAR MEVCUT  ZAMAN  ZAMAN ONLARLA KARŞILAŞIYORUM KENDİ ARALARINDA BİRBİRLERİNE  DİNAZOR DİYORLAR  .

Turgay Bey,

Seramik sektöründeki insan profilini çok güzel özetlemişsiniz. Çok doğru ve sonuna kadar katılıyorum.
« Son Düzenleme: 20.10.2009 20:12:07 Gönderen: aylin »

« Yanıtla #11 : 15.10.2009 15:28:40 »

Çevrimdışı Topalkarga

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #12 : 13.02.2011 15:36:40 »
Mezun olduktan sonra sayısız cv ve işbaşvurularım neticesinde 2 yıl sonra bir iş bulmuştum kendime. Asgari ücretin 650 küsür olduğu o zamanlarda ben 500 lira alıyordum. sabah 8 den aksam 8 e kadar ctesileri dahil çalışırken, laboratuvar şefi ünvanı adı altında hertürlü alakasız işi yapıyor, belki maaşıma zam olur diye yeni bişeyler bulmanın, zahiyatları azaltmanın yollarını düşünüyor, bazen bir çözüm bulduğumda hiç kimsenin sallamadığını görüyordum. Üstüne üstlük tepemde Müdür Ünvanlı kompleksli bir Lise mezunu şahsiyet vardı. Düzenli olarak siz mühendisler diplomalı hırsızlarsınız dediğini hatırlarım. Onunda eziyetleriyle beraber, ilkokul mezunu işçilerin ve ustaların, affınıza sıgınarak söylüyorum bu bunamış insanların ağzından konuşmalarında hayatımda duymadığım küfürleri duyuyor, yerlerde sürünen seviyelerinden midem bulanıyordu. Bir süre bu kahrı çektikten sonra dayanamayıp ayrıldıgım bu işimden sonra 1 yıldan fazla süren depresyonumun etkileriyle hala yaşamaya çalışıyordum. Tabiki bu süre içerisinde daha fazla baba parası yemeyi kaldıramayıp bazı alakasız işlerde çalıştıktan sonra birde şansımı kpss le denemeye karar vermiştim. Bir azimle calısıp güzel bir puan alıp 4001 le düz memur olarak bile atanamadıgımı ögrendiğim o günler içinde, devlete alınan maden mühendisi ve jeoloji mühendislerine imrenerek bakar halde buluyorum kendimi. Tüm bunlarla birlikte etrafımdaki tüm seramik mühendisi dostlarımında çaresizlik içinde kıvrandığına şahit oluyordum. Kısacası Seramik Mühendisliği benim için ölmüştür. Beraberinde benide öldürmüştür.

« Yanıtla #12 : 13.02.2011 15:36:40 »