Kullanıcı Adı: Şifre:

Gönderen Konu: Turkseramik.com adında bir dergi çıkarabilirmiyiz..???  (Okunma sayısı 7637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceramicist

• 900 °C
  • Puanı: +4/-0
  • Yük.Seramik Mühendisi - Güral Porselen
« Son Düzenleme: 16.05.2007 04:13:24 Gönderen: ceramicist »
************Ramazan Yılmaz************

TOPRAK ve ATEŞİN İLELEBET SÜRECEK AŞKINA   GELİN SAHİT OLALIM...

Türk Seramik Sitesi - Turkish Ceramics Web Club

Çevrimdışı ametist

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
Ynt: Turkseramik.com adında bir dergi çıkarabilirmiyiz..???
« Yanıtla #1 : 08.07.2006 17:20:08 »
bence çok güzel olur.fabrikalrın çıkardığı degilere üye olmayı çok istemiştim ama dışarı vermiyorlar maalesef.kendi adıma yardımcı olmayı çok isterim ama nasıl olur bilmiyorum...umarım gerçekleştirebiliriz
uçamam uçsamda sana varamam ,varsamda yüreğine dokunamam...

« Yanıtla #1 : 08.07.2006 17:20:08 »

Çevrimdışı Ali İmaretli

• Genel Moderatör
  • Puanı: +5/-0
  • Seramik Y. Müh.
« Yanıtla #2 : 08.07.2006 20:15:54 »
niye olmasın ki. çok güzel olur. fakat benim düşündüğüm dergiye konular nasıl hazırlanacak ve içerik ne olacak. yani her sayıda konular yeterli olacak mı?

« Yanıtla #2 : 08.07.2006 20:15:54 »

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
« Yanıtla #3 : 11.07.2006 00:25:47 »
Ben bu konuyu açarken sanırım acele ettim..Gerçi sonradan da silmek istemedim..Çünkü şu varki; sitemizdeki üye ARKDAŞLARımız ne yazikki daha forumdaki konulara bile yorum yapma, yada yeni konu açarak konu ekleme inceliğinde bulunmuyorlar.Aslında öncelikle bu problemi aşmamız gerekir.Ama devamında neden olmasın derim ben..Zaten matbacılık ilerledi ve ucuzladı.Zaten bu sektörde arkadaşlarım var..Yeterki devamlı bi şekilde veri aksın elbettiki yapılır..Ama sanırım arkadaşlarımdaki fedakarlığı şimdiye dek göremedik değilmi??

" (den den) koymaktan öteye geçemiyorum...

« Yanıtla #3 : 11.07.2006 00:25:47 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • Puanı: +6/-0
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #4 : 16.07.2006 16:56:59 »
bence  muhteşem bir öneri bunu yaparsanız nasıl yardımcı olacağımı bilemiyorum ama her türlü desteki vereceğime inanabilirsiniz sitenize daha yeni üye oldum ama bende site için hertürlü reklam ve yardımı yapacağım  teşekkürler

« Yanıtla #4 : 16.07.2006 16:56:59 »

Çevrimdışı esmer

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #5 : 17.07.2006 21:03:25 »
Aslında çok güzel bi fikir ama bunu nasıl yada hangi yoldan faliyete koyabiliriz neler gerekiyor nasıl bi çaba bunların pilanlarını yapmak lazım olursa çok güzel olurr tüm insanlara yardımgibi bişeyy olurr bilgi açısından ;)

« Yanıtla #5 : 17.07.2006 21:03:25 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #6 : 20.07.2006 00:58:48 »
ilginiz için teşekkürler yakında elimde bulunan dökümanları sizlerle paylaşacağım ama hem derleme hemde pc de oluşanbi kaç sorun nedeniyle birazz gecikmeli olacak ::) ama bir hafta içinde halleder ve üstüme düşeni yaparım herkese selamlar

« Yanıtla #6 : 20.07.2006 00:58:48 »

Çevrimdışı Zühal Korkmaz

• 900 °C
  • SERAMİK :kimyası olan sanat
    • Denizatı Seramik sanat atölyesi
« Yanıtla #7 : 01.08.2006 17:46:04 »

[/quote]
Ben bu konuyu açarken sanırım acele ettim..Gerçi sonradan da silmek istemedim..Çünkü şu varki; sitemizdeki üye ARKDAŞLARımız ne yazikki daha forumdaki konulara bile yorum yapma, yada yeni konu açarak konu ekleme inceliğinde bulunmuyorlar.Aslında öncelikle bu problemi aşmamız gerekir.Ama devamında neden olmasın derim ben..Zaten matbacılık ilerledi ve ucuzladı.Zaten bu sektörde arkadaşlarım var..Yeterki devamlı bi şekilde veri aksın elbettiki yapılır..Ama sanırım arkadaşlarımdaki fedakarlığı şimdiye dek göremedik değilmi??
Bu konuda bende Ramazan arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum.3-5 kişinin gayretleriyle bir derginin 30-40 sayfalasını doldurmak zor.Burada paylaştığımız bilgilerin dışında daha yeni bilgi ve haberlerle devamlı doldurabilmek gerek.Türk seramik derneğinin üyeleri için hazırladığı çok faydalı bir seramik dergisi vardı.Sanırım maddi külfeti yüzünden kaldırıldı.Matbaa ucuzladı ama posta ücretleri hala yüksek.Bu yüzden yayıncılık internete taşınıyor ve e-dergi kavramı giderek yaygınlaşıyor.
%%%%%%%%%%ZÜHAL KORKMAZ%%%%%%%%%%%

« Yanıtla #7 : 01.08.2006 17:46:04 »

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
« Yanıtla #8 : 01.08.2006 23:39:48 »
Sanal bir dergi yayınlanabilir bunun külfetini ben karşılarım. Sorun baskı dizgi yazgı meselesi değil malesef. Seramik yapmak istiyoruz kimse çamur sır ateş olmakta gayret etmiyor.
Önceki mesajda den den " " koymamın sebebi buydu zaten.

Her türlü baskı ve yayın işini kendim üstlensem bile, kim makaleleriyle süsleyecek? Kim araştırmalarını koyacak, kim röportajlar yapacak, kim küçük araştırmalar yapıp sonuçlarını yazacak, atolye sorunlarını soracak,??

Dergi çıkartmak ve basmak şin en kolay tarafı. İçerik ve gayret gerek. Herkes elini taşın altına sokmadan bu iş olmaz elinizi yüreğinize koyunuz ve seramik için kendi ülkeniz için, yada bencil olsanız dahi kendiniz için seramik adına şimdiye kadar ne yaptınız diye bir sorun..

Sorunuzun cevabı "hmmmm", "eeeee", "bi düşüniyim", "ne yapmış olabilirim", "yaptım galiba bi düşüneyim" ise orada kalın. Realist olup parmak kaldırın ki, gerçekçi birşeyler yapalım.

Şimdiye kadar "bu site çok faydalı elimden geleni yaparım" ne istiyorsanız söyuleyin demek yerine, ben bunu yapabilirim demeniz kendi gelişimiz ve ekmek yiyeceğiniz mesleğiniz için faydalı olacaktır.

Saygılarımla Selim ALANBEY
« Son Düzenleme: 02.08.2006 17:04:29 Gönderen: CeraSelim »

« Yanıtla #8 : 01.08.2006 23:39:48 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #9 : 02.08.2006 00:47:50 »
selim bey çok güzel yazmışınız katılmamak elde değil ben öğrenciyim elimdengelenin ne olacağını ya da ne araştırma yapabileceğimi inanın bilmiyorum çünkü daha asıl seramik mühendisliği derslerini bu sene göreceğiz yani bu seneden itibaren konu hakkında asıl bilgi sahibi olacağım ama hakikatten nasıl bir fayda sağlayabileceğimi  bilemiyorum elimden geleni zaten sitenize gönderiyorum en kötü ihtimalle mesaj yazıyorum biliyorum bunlarla bir dergi çıkarılmaz ama elimden gelen birşey olsa yapacağım aşüpheniz olmasın

« Yanıtla #9 : 02.08.2006 00:47:50 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #10 : 02.08.2006 01:59:02 »
daha yeni aklıma geldi eğer dergide ser.müh. öğrencileri hakkında bir bölüm olursa röportaj kapsamında öğrenci sorunları beklentileri gibi konularda görev alabilirim eğer uygun olursa bunu seve seve yaparım

« Yanıtla #10 : 02.08.2006 01:59:02 »

Çevrimdışı Zühal Korkmaz

• 900 °C
  • SERAMİK :kimyası olan sanat
    • Denizatı Seramik sanat atölyesi
« Yanıtla #11 : 03.08.2006 13:25:44 »
Ben elimi taşın altına koymaya hazırım.Anlatmak istediğim ses çıkarabilmek için bir elin parmaklarının sayısını geçip geçemeyeceğimiz konusundaki şüphelerimdi.
Ben Antalya bölgesindeki seramik atölyeleri ve sanatçılarla röportaj yapabilirim.
Ben dahil 4 kişi olduk, diğer arkadaşlarıda bekliyoruz.
%%%%%%%%%%ZÜHAL KORKMAZ%%%%%%%%%%%

« Yanıtla #11 : 03.08.2006 13:25:44 »

Çevrimdışı Başak

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +3/-0
  • Metin Editörü
« Yanıtla #12 : 26.09.2006 01:32:13 »
Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba herkese... İnternet sıkıntısı yaşadığımdan pek takip edemedim sitedeki gelişmeleri ancak, kendi bölümüm itibariyle de dergicilik yapmak en çok istediğim şey... Fakat bence türkseramik.com dergisi amatör bir dergi olmamalı, bunun için de herkesin bilgi paylaşımı gerekli, bir kaç kişi değil, herkes araştırmalı, bir kaç kişi değil, herkes öğrenmeli... Sonuçta, seramik, sürekli araştırma isteyen bir konu. 10 sayfalık bir dergi dergi olamaz. Selim' in de bahsettiği gibi her şey tamam olsa bile kim makale gönderecek yayımlamak için?... Kim röportaj yapıp düzenleyecek?... Derginin içeriği ve editörlüğü hususunda elimden geleni yaparım... Röportaj da yaparım gerekirse... Ancak makale yazmayı ve konu araştırmayı samimi olmak gerekirse gerçekten tam anlamıyla seramik eğitimi almış ya da bu işe gönlünü vermiş "gayretli" arkadaşlardan beklerim. Dergi çıkarmak da çıkarılan bir dergiyi yayın hayatına devam ettirmek de çok kolay değil... "Ben yaparım" la değil, "Ben yapıyorum" ve "Ben yaptım" la olabilir ancak bu.
İnsana hiçbir şey öğretemezsin, öğrenmeyi ancak kendi içinde bulabileceğini öğretebilirsin.

« Yanıtla #12 : 26.09.2006 01:32:13 »

Çevrimdışı okay

• 900 °C
  • Puanı: +1/-0
  • seramik mühendisi
« Yanıtla #13 : 18.12.2006 03:12:43 »
arkadaslar şu hada dogru olur genelde üniversite öğrencileri var, 4 sınıf arkadaslar tezlerinin bir kısmını, çalişan arkadaslar pratik ve teknolojı sistemini ve çıkabilecek sorunlara karsı ne yapılmalı....... gibi sorulara karsılık verebilirki mezun olacak arkadaslar bu bilgilerden yararlanabilir, sonra literatürler toparlanıp kitap haline gelebilr bu tabiki zaman sonra, alanımız gayet geniş herkes bir konu da yazarsa dergi değil kitap olusur buna ben inanıyorum, kendimizi küçük görmekten vaz geçelim bizler birer sramikçiyiz, deneyimlerimiz bizlere yol göstecektir, neyimiz eksik bunları yapanlardan onlarda bizim gibi insanlar illaki doktora yapanlar mı yazacaklar sizlere sesleniyorum arkadslar doktora yapanlar özel sektörde karsılasablecek sorunları değil gelişi güzel konuları inceler labaratuvar sartlarında sorun giderilir gerçek sorun büyük ölçekli yani fab. ortamında çözmek, çalişan arkadaslar beni daha iii anlar....
Özüme bir gün elbet döneceğim...

« Yanıtla #13 : 18.12.2006 03:12:43 »

Çevrimdışı ebru

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #14 : 03.02.2007 23:22:53 »
Selim bey,
 Bu fikir beni çok heyecanlandırdı.Şu anda aklımdan bir sürü şey geçti.Düşünmeden yazmak istiyorum.
Hepimiz farklı şehirlerde yaşıyoruz ve başka şehirlerdeki sergileri gezemiyoruz en azından ben gezemiyorum.her sayımızda sergilerin detaylı (iyi gözlemlenmiş) anlatımı olsa. 
 Sanatçılarla sohbetler...
 Teknik bilgiler...
 fotograflar...
 Beraber aktiviteler yapabiliriz.Onların sonuçlarını anlatırız.
 Fikirlerimizi paylaştıkca çok güzel kayda değer bir dergi çıkartabiliriz.
 Gönüllü izmir temsilciniz olabilirim.

« Yanıtla #14 : 03.02.2007 23:22:53 »