Kullanıcı Adı: Şifre:

Üye
İstatistikler
  • Toplam İleti: 9455
  • Toplam Konu: 1883
  • Bugün Online: 35
  • En Çok Online: 1235
  • (20.01.2020 20:07:34)
Çevrimiçi Üyeler
Kullanıcılar: 0
Misafirler: 16
Toplam: 16

Seramik Dergisi

14. Yaşında

Türk Seramik Sitesi
14. yaşında
1 Mayıs 2006

Son Konular

Gönderen Konu: Farkındamıyız küçük Şeylerle Uğraştığımızın?  (Okunma sayısı 3572 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
biz hala elektrik kesintilerine engel olamıyoruz,..laboratuarlar kurulmadan hiç bir üniversite eksigi giderilmeden yeni üniversiteler açılıyor,bir sürü bölümler açılıyor hala türbanlar tartışılıyor...kimse farkında degil küçük şeylerle ugraştıgımızın..aslında okadar küçük şey varki yolumuzun üzerinde yürüyemiyoruz...herkes aslında göşteriş için ugraşıyor..yoksa türban tartışılırsa bizim elektrikler daha çok kapanır gider..amerikada adamlar mars' a yerleşme peşindeler, ama biz kurulu düzenimizde rahat deiliz...neyse bu uzun mesele:)..kimse canını sıkmasın..tüm engellerin çözümüde vardır..bir jeneratör al bitsin:)....türkiye burası sadece diğer ülkelerden daha fazla çalışmalıyız..engellere takılmayın..engellere çözüm arayın.kesinlikle çözümü vardır...kolay gelsin herkese..

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

Çevrimdışı Ali İmaretli

• Genel Moderatör
  • Puanı: +5/-0
  • Seramik Y. Müh.
Ynt: Farkındamıyız küçük Şeylerle Uğraştığımızın?
« Yanıtla #1 : 30.08.2007 20:47:23 »
buraya daha önce bişeyler yazacaktım ama anca fırsat buldum...

küçük işlerle uğraştığımızın farkındamıyız?  Valla ben farkında değilim açıkcası ama bazen araştırma yaparken yurt dışındaki çalışma koşulları ve konuları görünce imrenmiyor değilim. genelde tezlere bakıyorum hep bir sene önceki bir konunun aynısı veya biraz değişiği işleniyor. bu beni hiç tatmin etmiyor. fakat şuan y.lisans yapıyorum tezimin konusu çok hoşuma gidiyor ve dünyada yeri olabilecek olmasa bile bir şeyler katabilecek bir konu üzerinde çalışıyorum. bu beni tatmin ediyor. çünkü gördüm ki tez öğrenim hayatında bir nokta koyarken bütün birikimlerini de ortaya döküyorsun ve ne öğrendim ben diyebiliyorsun. bu konu ile demekki bişeyler öğrenmişim diyebiliyorum.

yurtdışındaki eğitim ile yurdumuzdaki eğitimi hiç kıyaslamıyorum çünkü hata yaparım hiç denk değiliz bana göre.

diğer arkadaşlar da yorum yazarlar umarım....

Çevrimdışı Refik Bolsoy

• 900 °C
  • Puanı: +0/-0
  • İşte öyle
« Yanıtla #2 : 05.10.2009 14:26:31 »
Arkadaşlar bence ülkemizin en büyük ve ısrarla devam ettirilen eksiği kadının eğitimi.Cahil bırakılan ve toplumun iş ve sosyal hayatından dışlanan kadın dünyadan bihaber kalıp yine bihaber erkekler yetiştiriyor.Annesinden bir temele sahip olmayan evlat ne kadar öğrenim görürse görsün kısır kalıyor.Öğrenimle edindiği becerileride kendi içinde yaşadığı toplumun aleyhine kullanıyor.Kadınımızı eğitmiş olsaudık bugün ayağımıza takılan küçük taşların hiçbirisi olmayacaktı.

« Yanıtla #2 : 05.10.2009 14:26:31 »

Çevrimdışı gala

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #3 : 11.10.2009 16:47:39 »
bence aslında bulunduğu toplumun sosyolojik, ekonomik, politik verilerine dayanarak sanat eseri üreten sanatçının, küçük şeylerle insanları farkındalığa davet etmesi en önemli etkenlerden biri. eğer bir sanat eseri tepki alabiliyorsa, işte o sanat eseri bir şeyleri değiştirecek demektir. (bakınız: 11. İstanbul Bienali).
mesela ben şuan kadının ataerkil düzen içerisindeki yerini eleştiren bir iş yapacağım. kullandığım malzeme benim sözüm. en güçlü sözü seramik ile söylüyorum.
insanımızı tanıyarak, çözüm arayarak, söz söylersek, sanatımızla ya da baska çalışmalarımızla bence bunun etkisi de zaman içerisinde büyür.
Dünya çılgın bir seyir aldığına göre biz de çılgın bir bakış açısı edinmeliyiz. JEAN BAUDRİLLARD

Çevrimdışı turgaycanlılar

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #4 : 28.11.2009 10:25:43 »
Şunu belirtmek gerekirki yukarıdaki fikirlerde bile uzaktan yakından ortak nokta yok yine herkes bir havalarda.toplumumuzda değişik düşünce ve davrenışlarda olmak gündemde kalmak gibi bir durum oluştu.kadın--erkek ayırımı yapmadan insanın beyin gücüne önem verilmelidir.toplumlar ançak bu durumda kalkınabilirler.

« Yanıtla #4 : 28.11.2009 10:25:43 »

Çevrimdışı elf.karaca

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #5 : 06.02.2010 02:00:44 »
bu zaman kadar yapılan yorumlarda beni endişelendiren bir şey var. sanatçıyım ben diyebilen ,
kendisinden asırlarca gelişime öncü olmaları beklenen kişilerdeki umutsuz cümleler.....
sanatta eğitim çok önemlidir ama bence daha önemli olan sahip olduğunuz yeteneğin ruhunu ustalardan miras olarak almaktır. bunu için önce sahip olduğumuz farkla daha çözümcü ve objektif olabilmektir.evet eleştiri gelişim getirir ama tek taraflı yaklaşım sadece kızdığınız küçük şeylere yeni
polemikler ekler. bu nedenle türbanlı olamak tercihi olan sanatçı ile sarı saçlı olamayı tercih eden sanatçı arasında fark aramak büyük bir yanlış olur.bunu tartışıyor olmamız halaaaaaa :( sanatçıların duruma taraf olmaları olamaz mı acaba diye düşünüyorum.