Kullanıcı Adı: Şifre:

Üye
  • Toplam Üye: 5267
  • Son üye: trksrmk
İstatistikler
  • Toplam İleti: 9455
  • Toplam Konu: 1883
  • Bugün Online: 26
  • En Çok Online: 1235
  • (20.01.2020 20:07:34)
Çevrimiçi Üyeler
Kullanıcılar: 0
Misafirler: 19
Toplam: 19

Seramik Dergisi

14. Yaşında

Türk Seramik Sitesi
14. yaşında
1 Mayıs 2006

Son Konular

Gönderen Konu: Seramik sır ve çamurlarına uygulanılan testler  (Okunma sayısı 2245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c.com.

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
Sevgili arkadaşlar seramik bünye, çamur, sırına ve hammaddelere uygulanan bir çok test ve deney yöntemlerimiz var. Bunların çoğunu eğitim esnasında uygulamalı olarak görüyor ve öğreniyoruz. Fakat testin nasıl yapıldığından  daha önemlisi   o testin hangi amaçla yapıldığı test sonuçlarının bize ne gibi ip uçları sunduğu gerçeğidir. Bu konu başlığının altında yapılan testlerin amaçları, max. min değer kriterleri, örneğin ..diyerek başalayacak çıkan  matematiksel sonuçların değerlendirilmesidir.Bu şekilde özellikle hala öğrenci olan ve meslekten uzak kalmış arkadaşların alt yapı bilgilerinin sürekli taze kalmasında önemli rol  alacağı düşüncesindeyim. Nem tayiininden ...kimyasal analize kadar herkes testlerle ilgili bildiklerini, tecrübe ve sonuçlarını burda paylaşması uygun olacaktır diye düşünüyorum ..Herkese saygılar..

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

Çevrimdışı Selim Alanbey

• Kurucu
  • Puanı: +8/-0
    • www.selimalanbey.com
Ynt: Seramik sır ve çamurlarına uygulanılan testler
« Yanıtla #1 : 26.07.2007 19:41:07 »
Erdal Bey, öncelikle hoşgeldiniz.. Gerçekten güzel bir konuya değinmişssiniz. BUnlara XRD SEM TEM FTIR grafiklerinin yorumlanmasını da ekleyebilir.. Konuyu farklı başlıklar altında geliştirebiliriz.

Şİmdilik yardımcı olamıyorum takdir ederisiniz ki 1,5 ay sonra tekrar sizlerle olacağım...

Sevgiler

Çevrimdışı s-e-r-a-m-i-k

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #2 : 03.08.2007 20:33:15 »
Bu konularla ilgili elimde güzel bilgiler var fakat ders notlarımda onları bilgisayara yazmam gerekiyor. Bu benim için zor olacak belki ama en kısa zamanda göndermeye çalışacağım bi aksilik olmazsa

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

« Yanıtla #2 : 03.08.2007 20:33:15 »

Çevrimdışı c.com.

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #3 : 08.08.2007 12:49:31 »
İnşallah beklioruz bu dökümanlar çok önemli ve faydalı  olacakatır.