Kullanıcı Adı: Şifre:

Üye
İstatistikler
  • Toplam İleti: 9450
  • Toplam Konu: 1879
  • Bugün Online: 24
  • En Çok Online: 1235
  • (20.01.2020 20:07:34)
Çevrimiçi Üyeler
Kullanıcılar: 0
Misafirler: 20
Toplam: 20

Seramik Dergisi

14. Yaşında

Türk Seramik Sitesi
14. yaşında
1 Mayıs 2006

Son Konular

Gönderen Konu: kitap...  (Okunma sayısı 14713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceracom

• 25 °C
  • *
  • Puanı: +0/-0
Ynt: kitap...
« Yanıtla #15 : 11.12.2006 11:21:27 »
Ateş arcasoy seramik teknolojileri
Sümer güner endüstriyel seramikler 1/2
sümer güner Seramik hammaddeleri
ali kartal sır ve sır teknolojileri

yeni erğitime başlayanlar için bu kitaplar yeterde artar bile bu arada teknik alanda  zenginleştirme faz  diyagramları gibi ders kitapları dersi daha görmüyo olsanız bile inceleyin derim .Fakat unutmayın seramik tecrübe ile müsbet bir alandır.Bilgi temeldir.Ve seramik çok geniş bi alandır yeni başlayanlara zamanında bize dendiği gibi bende  bi alana yoğunlaşmasını tavsiye edicem yoksa kaybolup gidersinşz bu denizde .Ve eğer bu ileriye dönük maddi kaygılarınız varsa sektöre yönelik ilgi alanı belirleyin vitrifiye karo porselen tuğla cam  gibi ve 4 seneyi bunlar üzerinde uzmanlaşarak geçirin .

Türk Seramik Sitesi - Turk Ceramics Web Club

« Yanıtla #15 : 11.12.2006 11:21:27 »

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • Puanı: +6/-0
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #16 : 11.12.2006 18:35:21 »
verdiğiniz bilgiler meslek  çizgimizi belirleyecek hususlar gerçekten dedikleriniz doğru ve bencede geleneksel seramiklere yönelmeliyiz çünkü its ülkemizde o kadarda gelişmiş bir sektör değil ben daha staj ve tezimi yapmadım  bu dedikleriniz doğrultusunda yönlenmelerimi yapacağım
   teşekkürler bilgileriniz için

Çevrimdışı canki

• 900 °C
  • Puanı: +3/-0
« Yanıtla #17 : 21.12.2006 09:36:23 »
son olarak "özel arşivinden belgeler ve anılarıyla VEHBİ KOÇ" adlı kitabı okudum Can DÜNDAR imzalı..herkese tavsiye ederim.zaman tüneline giriyor ve kitabın bazı bölümlerinde enteresan piskos lar yaşıyabiliyorsunuz :)
yakın zamanda 12 saat gibi uzun bi yolu gündüz gözüyle gidicem kitap filan olayına girsem fena olmiyacak.varmı sürükleyici bir kitap tavsiyesi olan..
Seramik Mühendisi

« Yanıtla #17 : 21.12.2006 09:36:23 »

Çevrimdışı canki

• 900 °C
« Yanıtla #18 : 27.12.2006 16:34:05 »
geçenlerde eski okulum a.k.ü. ye yaptığım ziyarette Ali Kartal hocamlada uzun süre muhabbet etme imkanı buldum..bütün seramikçilerin başucu kitabı olarak nitelendirdiği "sır ve sırlama tekniği" kitabından sonra kendisi uzun zamandır üzerinde çalıştığı diğer kitap olan "seramik süreçleri " yada prosesleri kitabındada son aşamalara geldiğinin müjdesini verdi.bende sizlerle paylaşmak istedim.hocamda seramik sektöründeki türkçe kaynak sıkıntısından oldukça şikayetçi ve bunun için çalıştığını söyledi.bakalım merakla bekliyoruz hocamızın kitabını..
Seramik Mühendisi

Çevrimdışı Cristobalite

• 1200 °C
  • Puanı: +10/-0
  • Seramik Mühendisi
« Yanıtla #19 : 27.12.2006 16:38:55 »
geçenlerde eski okulum a.k.ü. ye yaptığım ziyarette Ali Kartal hocamlada uzun süre muhabbet etme imkanı buldum..bütün seramikçilerin başucu kitabı olarak nitelendirdiği "sır ve sırlama tekniği" kitabından sonra kendisi uzun zamandır üzerinde çalıştığı diğer kitap olan "seramik süreçleri " yada prosesleri kitabındada son aşamalara geldiğinin müjdesini verdi.bende sizlerle paylaşmak istedim.hocamda seramik sektöründeki türkçe kaynak sıkıntısından oldukça şikayetçi ve bunun için çalıştığını söyledi.bakalım merakla bekliyoruz hocamızın kitabını..

Vay Can bu güzel bir haber Ali Kartal hocamızın Sır ve Sırlama Tekniği kitabını işletmede sorunla karşılatığım zaman hala kaynak olarak kullanıyorum. Zaten endüstriyel seramikle ile ilgili önemli bilgileri Ali Hocamın dersi olan Seramik Süreçler ve Seramik Süreçler Lab. dersinden öğrendim. Bunun kitabınıda çıkarsaması çok güzel olacak.
« Son Düzenleme: 27.12.2006 16:41:32 Gönderen: Mustaya »

« Yanıtla #19 : 27.12.2006 16:38:55 »

Çevrimdışı canki

• 900 °C
« Yanıtla #20 : 27.12.2006 22:03:19 »
evet mustafa bey çok güzel bir haber.hocamızın uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir projeydi.bakalım en yakın zamanda bu kitapla tanışırız umarım.
Seramik Mühendisi

Çevrimdışı engnylmz

• 900 °C
  • Puanı: +6/-0
  • detaş beton
    • seramikciler
« Yanıtla #21 : 28.12.2006 22:56:54 »
ewet bu müjdeyi bize derste de verdi kitabın belki kitapçık halinde olabileceğini de söledi yakın zamanda kitap veya kitapçık halinde elimizde olacağından çok mutluyum böyle kaynaklatra ihtiyacımız var

« Yanıtla #21 : 28.12.2006 22:56:54 »

Çevrimdışı ametist

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #22 : 29.12.2006 11:56:58 »
murat bengisu bizim okulda(dpü) cam üzerine bir konferans vermişti.çokta beğendiğimi söyleyemem.internette murat bengisu nun yazdığı  seramik bilimi ve mühendisliği adlı bir kitaba rastladım.kitap üzerine ayrıntılı bir yorum bulamadım.kitabı okuyan ya da bilgi sahibi olan birisi aydınlatırsa sevinirim.konferans yüzünden kitaba çokta sıcak bakmıyorum,ama ön yargılı olmamak gerekir :)
uçamam uçsamda sana varamam ,varsamda yüreğine dokunamam...

Çevrimdışı Ertu

• 1200 °C
  • Puanı: +13/-0
  • Seramik Mühendisi
« Yanıtla #23 : 21.01.2007 11:56:45 »
Arkadaslar ben suan afyondayım yazdıklarınıza göre eger bir isteğiniz arzunuz olursa buradan size yardımcı olabilirim. Ali Kartal hocam sevdiğim hocalarımdan biridir. Bazı arkadaslarımız Ali hocamızın ve Ateş hocamızın kitaplarını arıyor sanırım baya olmus 6 .ayda falan arıyolarmıs ama bulamadılarsa yardımcı olmaya calışırım. ;) ;)
İnsanlar, ne kadar önemsediğinizi öğrenene kadar ne kadar bildiğinize önem vermezler ! (John Hanle)

« Yanıtla #23 : 21.01.2007 11:56:45 »

Çevrimdışı okay

• 900 °C
  • Puanı: +1/-0
  • seramik mühendisi
« Yanıtla #24 : 18.02.2007 03:23:24 »
Slm Okay bende kitap arıorum seramik ve camla ilgili.Nereden bulacağım konusunda bana yardımcı olursan sevinirim.
yeni bu msj gördüm yeni bir baslık altnda asagıdaki linkte nerden ve nasıl bulacagını yazdım... istegin bir kitap evi getiriyor ben bu sekilde aldım... kitabın sana oldukça faydalı olacagına inanıyorm güzel bir kitap...

www.turkseramik.com/index.php?topic=566.msg2680;topicseen#new
Özüme bir gün elbet döneceğim...

Çevrimdışı şerafettin

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #25 : 07.04.2007 18:19:26 »
bir gün istanbula yolunuz düşer ise sahafları dolaşın(beyazıt çevresi) çok faydalı kitaplar bulacaksınız...taşlar ve mineraller üstüne çıkan yeni kitaplardan fazla faydalanacağınızı sanmıyorum..1970 ve öncesi kitaplar baskı kaliteleri iyi olmasada anadolu üzerindeki hammadde ve mineraller hakkında daha güzel bilgeler taşıyor..evden uzak yasıyorum ve kütüphanem sınırlı yanımda olsa gönderebilirdim bir kaç mineral kitabı..eğer dekoratif taşlarla ilgili sanatsal çalışmalr yapıyorsanız mineral temininde yardımcı olabılırım..

« Yanıtla #25 : 07.04.2007 18:19:26 »

Çevrimdışı keramoss

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #26 : 27.02.2010 01:44:29 »
geçenlerde bir arkadaşım tlf etti, dediki: bir kitap var yazarı susan peterson, jan peterson ingilizce ismi working with clay  ,bu kitabı yazar tekrar revize etmiş ingilizcesini istettim avrupadan, ancak daha sonra bir gün bir arkadaş kitabı daha bir hafta oldu alalı . türkçesini getirdi üniversiteye, heyecanlandım bir baktım ki gerçekten de türkçesi ve baskı kalitesi kağıt kalitesi olarak da daha iyi.. çok sevindim. aldım. düşünüyorumda neden bu tarz kitapların türkçesi olmaz, hep inilizce yada başka bir dil, ancak yavaş yavaş olacak kanısındayım artık. bizlerde bir şey katabilmek adına, tabi çok sevindim bu tarz kitapların dilimize çevrilmesine. beni gören bütün öğrenciler de aldı. bence bu kitap seramik bölümlerinde kaynak kitap olmalı, ben kendi derslerimde yaptım mesela. ben bütün seramik ile uğraşan sanatçı ve akademisyenlere de tavsiye ederim.. okumal araştırmalı öğrenecek çok şeyin olduğunu anladım. çevirmeni de oldukça iyi. sevim çizer çevirmiş.. başarılar dilerim .. kitapta yaklaşık 650 resim mevcut
240 syf ve tamamı renkli... karakalem kitabevi yayınlarından çıkmış. herkese tavsiye ederim..
selamlar

Çevrimdışı savaş ve barış

• 25 °C
  • *
« Yanıtla #27 : 13.10.2010 22:30:23 »
bakın size bir kitap tavsiye edeyim, 
mesela sadece içeriğini alnıtı yapayım, HAM VE PİŞMİŞ BÜNYELERDE ORTAYA ÇIKAN HATALAR, Kil çatlakları, DÖKÜM İLE ŞEKİLLENDİRİLEN ÜRÜNLERDE ORTAYA ÇIKAN HATALAR ,  SIRLAMADA VE SIRLI ÜRÜNDE ORTAYA ÇIKAN HATALAR, DEKORLAMADAN SONRA ORTAYA ÇIKAN HATALAR, SERAMİK TEST METODLARI VE GÜVENLİK KONULARI   tabi bunların birde alt başlıkları ve açıklamaları da var ,  harry fraser adında çok sağlam bir seramik sanatçısı ve hocası, bunu karakalem firması yayınlamış, çevirisini zeliha mete ve ilker özkan yapmış,  bence edinmelisiniz,,
kitabın ismi seramik hataları ve çözüm yöntemleri,  yayıncısı, karakalem kitabevi yayınları,
web ise şöyle: www.sanatkitap.com ,

« Yanıtla #27 : 13.10.2010 22:30:23 »