Kullanıcı Adı: Şifre:

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
İş Arayanlar / 20 yıllık tecrübemle iş arıyorum
« Son İleti Gönderen: tolgaerlerturk 15.08.2019 11:26:26 »
25 yıldır çini ve seramik sektöründeyim. Son 12 yıldır kendi atölyemi işletiyordum. Ancak pazarlama sorunum olduğu için satış konusunda pek başarılı olamadım ve atölyemi kapattım. Artık satış harici herhangi bir pozisyonda iş arıyorum. ( modelcilik, kalıp çıkarma, sırlama vb.). tolgaerlerturk@gmail.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.
2
Sırlardan açığa çıkan Metal Salınımı

      Birçok yiyecek ve içecekler asidik bileşikler içerirler. Bu asitler bazı sırlarla tepkimeye girerek sağlığa zararlı bileşenleri açığa çıkarırlar. Asit içeren yiyecek ve içeceklerden meyve suları (sitrik asit), elma suyu (malik asit), kahve ve viski (süksinik asit) ve diğerleridir. Bunların içinde meyve suları en tehlikeli olanıdır.

    Düşük sıcaklıklarda pişirilen kurşun sırlı kaplardan asidik içecekleri içerek hastalanan bir çok insanlar olduğuna dair kayıtlar vardır.

    Genellikle yüksek sıcaklıklarda (1050’C ve üstü) pişirilmiş parlak sırlı ürünlerde metalin açığa çıkması söz konusu değildir.

    Ev yaşamında kullanılan kaplarda düşük sıcaklıklarda pişmiş saydam ve opak sırlı ürünlerin dekorlamasında bakır oksit bileşiklerinin kullanılmaması gerekir. Bakır bileşenleri düşük sıcaklıklarda kurşunun açığa çıkmasına katalizör etki sağlamaktadır.

    Bazı mat sırlar çok yüksek miktarlarda baryum içerirler ve bakır gibi diğer oksitlerle birleştiklerinde parlak mavi vb. renkler oluştururlar. Yiyeceklerde bulunan asitler bu sırlardaki bakır bileşenleri ile etkileşerek baryumu açığa çıkarırlar. Bu türden sırlar sofra ürünlerinde kullanılmamalıdır.
     
     Sonuç olarak; yiyecek içeceklerde kullanacağınız ürünlerin Porselen olmasını ve üreticisinin güvenirliliğini bilmeniz gerekir. Dekoratif artistik dekorlu ürünleri süs eşyası olarak kullanmalısınız.
 
                                                                                                            T.Mesut Çam
                                                                                              MÜGSF Seramik Tasarımcısı
3
İkinci El - Satılık İlanları / Nabertherm 2.el fırın arıyorum
« Son İleti Gönderen: fatihaslann 09.08.2019 17:21:32 »
Merhaba Nabertherm fırın arıyorum, satmayı düşünenler mail ile iletişime geçerse sevinirim. aslan.fatih@outlook.com
4
İkinci El - Satılık İlanları / SATILIK FIRIN - SIRLAR VE BOYALAR
« Son İleti Gönderen: maviadam 08.08.2019 12:31:31 »
50X50X75 İÇ ÖLÇÜLERİNDE TEKERLEKLİ, DİJİTAL PANOLU , 220 V İLE ÇALIŞAN SORUNSUZ VE ÇOK SAĞLAM ÖZEL YAPIM SERAMİK FIRINI SATILIKTIR. FIRINDA KAPAKTAN ISITMA DA BULUNMAKTADIR VE HOMOJEN PİŞİRİM İÇİN İDEALDİR. ÇOK MİKTARDA SERAMİK AYAKLAR VE PLAKALARI MEVCUTTUR. AYRICA  BOYALAR - SIRLAR VS BİRLİKTE VERİLECEKTİR(değeri 1500 - 2000 TL). FİYATI:8500 TL
TEL 0533 420 87 07
YER: MUĞLA - GÖKOVA


5
Merhaba. Şuanda Sakarya Üniversitesi-Geleneksel Türk Sanatları-Çini alanında öğrenciyim. Seramik atölyesinde staj yaptım. Seramik çini alanında kendimi geliştirmek, çalışmak istiyorum. Hala ihtiyacınız varsa ulaşır mısınız?
6
İş İlanları, İş Verenler / SERAMİK VEYA ÇİNİ ALANINDA İŞ ARIYORUM
« Son İleti Gönderen: Slnbkts 29.07.2019 04:38:16 »
Merhaba. Şuanda Sakarya Üniversitesi-Geleneksel Türk Sanatları-Çini alanında öğrenciyim. Ayrıca mimari restorasyon mezunuyum. Seramik atölyesinde staj yaptım. Okulumun yanısıra, bu alanlarda kendimi geliştirmek, çalışmak istiyorum. İhtiyacınız varsa ulaşır mısınız?
7
Merhaba. Şuanda Sakarya Üniversitesi-Geleneksel Türk Sanatları-Çini alanında öğrenciyim. Seramik atölyesinde staj yaptım. Seramik çini alanında kendimi geliştirmek, çalışmak istiyorum. Hala ihtiyacınız varsa ulaşır mısınız?
8
Seramik Sorun-Çözüm / cam suyu miktari
« Son İleti Gönderen: ajan x 28.07.2019 14:47:25 »
merhaba,
25 kglik toz ESC-1 seramik dokum çamuruna, urunu aldigim firmanın internet sitesinde yazan 10 litre suya karsilik 65 mililitre cam suyu (hazır satın alinanlardan)  ilave ettim.
farklı sitelerde cam suyu miktarının farklı oranlarda katildigini okuyunca biraz sasırdım.
25 kg lik toz dokum çamuruna ne kadar eklememiz gerekiyor?
forumda arastirirken bir başlıkta 50 kg toz dokum çamuru icin 85 ml yazilmis.
1. ortalama ne kadar eklememiz gerekiyor
2. 25 kg toz icin eklediğim cam suyu oranı (65 ml) fazla ise ne yapabilirim?
şimdiden teşekkürler


9
Seramik Sorun-Çözüm / Ynt: Ferro Frit
« Son İleti Gönderen: Yasemin Atasel 25.07.2019 18:27:37 »
merhaba:
bu firitlere en yakın olanları ben çinikop'tan temin ediyorum. internet sitesinden ulaşıp her türlü bilgi alabilirsiniz.
10
nabertherm top 100 için kullannılmak üzere 48 cm çapında yuvarlak fırın rafları arıyorum.
yaseminkuzu76@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz
Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10